Jak správně zvolit rošt


Jak správně zvolit rošt......? To je otázka, kterou se zabývat, když se rozhodnete pořídit si novou postel. V povědomí lidí stále zůstává myšlenka, že postel lze koupit jako jeden celek, jehož části drží pevně pohromadě. Ovšem správná postel je taková SKLÁDAČKA , která se skládá nejméně ze 3 částí .

 

- rám postele (dřevěný, lamino, čalouněný, kovový....) https://www.ahornprodejny.cz/postele/

                                                                                                                                                                  Kleopatra 1, olej c.1

- matrace (pěnová, latexová, taštičková,...) https://www.ahornprodejny.cz/matrace/

                                                                                                                                                                MATRACE Sagita syt 1x web

 - postelový rošt (laťový, lamelový,...) https://www.ahornprodejny.cz/rosty/ 

                                                                                                                                                                      Duostar HN P 2013 web

 

Na rozdíl od matrace, která by se měla měnit zhruba po 5 - 10 letech, kvalitní rošt nám může vydržet i celý život. Navíc správně zvolený rošt může životnost matrace prodloužit.

Rošt odvádí vlhkost, čímž se lůžko spolehlivě odvětrává. Jinak v matraci vzniká ideální prostředí pro plísně a roztoče.

 

Nejpoužívanější typy roštů jsou:

 

 

 

 

 

1. Pevný laťový rošt https://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/sm-late-15-l/se vyrábí ze smrkového masivu a nejlépe se hodí pod pěnové matrace s vyšším jádrem nebo taštičkové, protože se dobře tvarují. Doporučujeme ho hlavně malým dětem, jelikož potřebují mít při spánku pod sebou tvrdou podložku, z důvodu správného vývoje kostí a páteře.
2. Pružné lamelové roštyhttps://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/lamelovy-rost-duostar/ se skládají z lamel, které se vyrábějí z břízového dřeva. Rošt by se měl vybírat společně s matrací, abyste využili přednosti a vlastnosti matrace. Obecně platí, čím více lamel, tím lépe spolupracuje rošt s matrací. Kvalitní postelový rošt by měl mít alespoň 28 lamel.
Pružné lamelové rošty se hodí pod matrace:

                                                                                                  Trioflex 2013 web

                                                                                                     Lussoflex 2013 web

                                                                                                        Portoflex 2013 web

3. Pružné lamelové rošty se speciálnímími plastovými lamelami se skelnými vlákny Fiberglass https://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/lamelovy-rost-extraflex/. Takovýto rošt je extrémně odolný s nosností do 180 kg. Rošt je vhodný pro pěnové a latexové matrace.
4. Talířové rošty s výkyvnými talíři https://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/segmentovy-rost-varion/, které podepírají tělo v každém bodu, rovnoměrně reagují na zátěž a přizpůsobí se jakýmkoliv tělesným proporcím. Pružnost se nastavuje individuálně v oblasti ramen a beder. Jsou vhodné pro osoby s rozdílnými tělesenými proporcemi či zdravotními handicapy. Tento rošt je vhodný pro pěnové a latexové matrace.

Pokud spíte na boku, je lepší si pořídit lamelový rošt s ramenní kolébkou (Lussoflex https://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/lamelovy-rost-lussoflex/, Trioflex https://www.ahornprodejny.cz/rosty-pevne/lamelovy-rost-trioflex/), který má 4 až 6 vyměkčených lamel v oblasti pod ramenem, které se při tlaku od ramene lépe stlačí směrem dolů a páteř zůstává v přirozeném tvaru.

Polohovací lamelové rošty doporučujeme ze zdravotního hlediska osobám trpícím křečovými žilami, natékáním nohou, případně vyvýšení při čtení či sledování televize.

Polohování může být:

ruční – pomocí textilních popruhů, lze nastavit zádovou a nožní oblast do polohy, kterou potřebujeme https://www.ahornprodejny.cz/rosty-s-rucnim-polohovanim/lamelovy-rost-trioflex-hn/

motorové – poháněné motorem, ovládané dálkovým ovládáním s polohováním hlavy a nohou https://www.ahornprodejny.cz/rosty-s-motorovym-polohovanim/lamelovy-rost-trioflex-motor-extra/Stále váháte, který rošt si vybrat? Přijďte se poradit na naše prodejny, společně vybereme postelový rošt pro Vaši konkrétní situaci. https://www.ahornprodejny.cz/prodejny/